İptal ve iade işlemi için;

İade etmek istediğiniz ürün, kilitli kapağı açılmadan ve orijinal ambalajı ile teslim alındığı tarihten sonra en fazla 7 gün içinde geri gönderilmelidir.

Ürün, teslim alındığı haliyle iade edilmelidir. Kültürlerin kapağı açıldıktan sonra hijyenik nedenlerle iadesi kabul edilmemektedir.

Gönderilen fatura 2 nüshası ile birlikte geri gönderilmelidir.

Hasar görmüş, ambalajı açılmış, yırtılmış, kullanılmış, geri gönderim sırasında ezilmiş durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilememektedir.

www.kombuco.com.tr’ye bildirilmeden yapılan kargo gönderimlerinin ücreti üyeye aittir. Çalışılan kargo firması haricinde bir kargo firması ile iade/değişim gönderimi yapılması durumunda, kargo ücreti tarafımızca karşılanamamaktadır.

İade/Değişim yapılması istenen ürünler için sadece www.kombuco.com.tr ile iletişime geçilmelidir.

Tüm değişim/iade talepleri www.kombuco.com.tr’ye bildirilmeli ve www.kombuco.com.tr’ye iletilmek üzere kargolanmalıdır.

Fatura ve ürünlerin tarafımıza ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedelinin müşterinin kredi kartına veya hesabına iade edilmesi için www.kombuco.com.tr girişimde bulunur. Ürün bedelinin iadesinde banka tarafindan olacak aksaklıklardan www.kombuco.com.tr sorumlu değildir.

Genel İade Şartları Aşağıdaki Gibidir;

İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

Ürünlerin İadesinde;

Niteliği itibariyle iade edilemeyecek tek kullanımlık ürünlerin iadesi mümkün değildir.

İade İşlemleri:

İade etmek istediğiniz ürünler tarafımıza ulaştıktan sonra iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 3 ila 7 gün arasında değişmektedir. İade departmanı tarafından incelenen iadeniz için sizinle irtibat sağlanarak, tercihinize göre yeni ürün gönderimi, para iadesi veya hediye çeki oluşturulması işlemlerinden biri gerçekleştirilir.

1- Sipariş teslimat adresinin yanlış verilmesi…

Sitemizden yapmış olduğunuz tüm alışverişler sipariş sırasında, vermiş olduğunuz teslimat adresinde bulunmamanız halinde kargo firması tarafından ikinci bir kez adresinize uğranmamaktadır. Bu durumda kargonuzu 3 gün içinde şubeden almanız gerekir.

Vermiş olduğunuz teslimat adresinin hatalı olması, (ilgili sokak, apartman, dairenin  bulunmaması) ya da gidilen adreste alıcının ikamet etmiyor ve bina sakinleri tarafından tanınmıyor olması durumunda paketiniz, adrese en yakın kargo şubesine götürülecek ve kargo firması yetkilileri tarafından telefon ile aranmak suretiyle adresteki hatanın düzeltilmesi talep edilecektir. Vereceğiniz yeni adresin aynı şehir içinde bulunması koşuluyla paketiniz ücretsiz olarak yeni adresinize teslim edilecektir. Ancak tüm bu durumlarda, kaybedilen zaman zarfında ürünün önerilen saklama koşulları dışında geçirdiği zamanda oluşacak tad değişiminden KombuCo sorumlu değildir.

Kargo firması yetkililerinin telefon ile size ulaşamamaları durumunda, firmamızın müşteri hizmetleri yetkilisi tarafından üyelik sırasında vermiş olduğunuz  telefon, faks ve e-posta kanalları da müteakip defalar kullanılarak, size ulaşılacak ve adres bilgisinin düzeltilmesi talep edilecektir.

Tüm bu çabalara karşın size 3 gün süresince ulaşılamaması durumunda ise;

Sipariş vermiş olduğunuz ürünler depomuza teslim edilecektir. Eğer hâlâ size ulaşılamazsa ödediğiniz tutardan hizmet bedeli düşülmek suretiyle alacak bakiyenize eklenir.

Hatalı teslimat adresinin düzeltilmesi için size ulaşmamıza kadar geçen süre nedeniyle oluşan gecikmelerden firmamız hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.

2- Adresinize eksik veya hatalı ürün gönderilmesi…

Sipariş vermiş olduğunuz ürünlerin tümünün, eksiksiz ve çalışır durumda elinize geçmesini sağlamak sorumlu hizmet anlayışımızın gereğidir. Elimizde olmayan kimi nedenlerden ötürü, faturanızda belirtilen miktara göre eksik ya da farklı bir ürün teslimatı yapılması halinde durumu paketi teslim almanız anında kargo elemanının şahitliğinde tutanağa geçirmelisiniz. Tutanağın, teslim aldığınız paketin sizden önce açılmış olup olmadığı hususunun mutlaka belirtilerek sizin ve kargo elemanı tarafından imzalanması gerekmektedir.

Böyle bir durumla karşılaştığınızda eksik olan ürünleri, diğer siparişinizde temin ederek adresinize ulaştırabiliriz. Bu durumda herhangi bir ek kargo ücreti ödemeniz gerekmemektedir.

Böyle aksi durumlarda derhal firmamızı arayıp bilgi vermezseniz ve ürünleri teslim alırsanız, kargo elemanının adresinizden ayrılmasından sonra tüm ürünleri iade etme hakkını kaybetmiş ve eksik ürünlerin tarafımızdan adresinize ücretsiz olarak gönderilmemesi seçeneğini peşinen kabul etmiş sayılacağınızı önemle hatırlatırız.

3- Adresinize hasarlı ürün gönderilmesi…

Elimizde olmayan nedenlerden dolayı teslimatı yapılan ürünün gözle görülür biçimde hasarlı olması halinde durumu paketi teslim almanız anında kargo elemanının şahitliğinde tutanağa geçirmelisiniz. Tutanağın, teslim aldığınız paketin sizden önce açılmış olup olmadığı hususunun mutlaka belirtilerek sizin ve kargo elemanı tarafından imzalanması gerekmektedir.

Böyle bir durumla karşılaştığınızda hasarlı ürünü fatura sureti ile birlikte gelen kargo elemanına doğrudan iade edebilirsiniz. Hasarlı ürünün bir eşi en kısa sürede temin edilerek, tarafımızdan adresinize gönderilecektir.

Bu işlemi yapmaz ve hasarlı ürün dışındaki diğer ürünleri teslim alırsanız kargo elemanının adresinizden ayrılmasından sonra  tüm ürünleri iade etme hakkını kaybetmiş ve hasarlı ürünlerin tarafımızdan adresimize ücretsiz olarak gönderilmemesi seçeneğini peşinen kabul etmiş sayılacağınızı önemle hatırlatırız.

Sitemizde satılmakta olan ürünler 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelikler kapsamında garantilidir.